11.7.15

FARKLI BLOG İSİMLERİ


Bir iki haftadır, yeni blog açmak isteyen iki arkadaşım için blog ismi arıyoruz. Normalde kedi ismi ararım. Kedi ismi bulmak kolay oluyor ama blog ismi bulmak o kadar da kolay değilmiş. Birde bulduğumuz isimler hep kapılmış oluyor. Kedi ismi gibi değil tabi. Aynı isimden bir çok kedi olabilir ama aynı blog isminden bir kişide varsa diğerinin alma şansı hiç yok. Yani link ismi ve blog ismi farklı olabilir ama buda kafa karıştırıcı, yani böyle olması hoş olmuyor. Kimlik karmaşası olmasın diye, genelde aynı isim olmasını tercih etmelisiniz.

Şimdi bu isim arama işinde birde bulduklarımı ya onlar beğenmiyor, yada bulduklarını çok klişe buluyorum. Yada onlar çok farklı isimleri istiyorlar.
Blog ismi sizi yansıtmalı, sizden bir şeyler çağrıştırmalı ve yazacağınız konular ile alakalı da olmalı.  Kendime bir kaç blog açmışlığım var. Bazı isimler gerçekten kimsenin aklına gelip almamış, bazıları ise hiç ummadığım şekilde hemen kapılmış.


Arkadaşlarıma sunduğum ve beğenmedikleri yada onlara uymayan isimleri not aldım.
Belki blog açmak isteyen ve isim arayan kişiler varsa bakıp belki hoşlarına gider diye buraya yazıyorum. Olur da birinin hoşuna giderse belki blogunuzun İsim annesi ben olurum kim bilir:)

İşte bulduklarım ve şimdilik boş olanlar. Yenileri buldukça ekleyeceğim altına

pirimiri.blogspot.com

35 yorum:

 1. Blog ismini de kişi kendisi bulmalı bence ya, ne bileyim kişisel blog ya sonuçta ama ilham olur bence bunlar hiç olmazsa güzel bi liste olmuş :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Yine kendisi bulmuş olacak. Bi bakacak aa bu isim tam bana göre diyecek:)

   Sil
  2. Kendi kişiliğini yansıtan bi blog ismin buldun mu resmen tadından yenmez ^^

   Sil
 2. Blog açmak isteyenler için güzel fikir.

  YanıtlaSil
 3. Fırçasetini beğendim. Bir tweeter karakteri olabilir. O hangi fırçamı alıp, şimdi onu tımarlayım? Bugün kuaförün saç fırçasını alıp sizi havalara uçaracağı.:D Ya çok muzır oldum:D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında onu kendim açtım. Sonra kapattım.. Nasıl boş kalmış ki dedim sonra:) Hayal güçün bu arada çok iyi:)

   Sil
 4. Yanıtlar
  1. Eşimde o ne öyle dedi:) Oysa benim çok hoşuma gitmişti:)

   Sil
  2. Bu yorum yazar tarafından silindi.

   Sil
 5. Abla büyük iyilik yapmışsın millete :) Hadi bakalım iyisiniz :D

  YanıtlaSil
 6. makyajlıyüz olanı kozmetikçilerden biri alsın yeterince oda masa var zaten baydılar :)) bide ucuna mmmm falan koymuyorlarmı ayar ediyorlar yaratıcılık sıfır..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Alsınlar tabi, boşa gitmesin.. Güzel şirin isimleri olsun..:)

   Sil
 7. Gelinbebek baya iyi :"D

  YanıtlaSil
 8. Blog ismi bulmak gerçekten zor iş. Sonradan ismi değiştirmek çok daha zor...

  YanıtlaSil
 9. sizlikbizlik çok hoşuma gitti :) Blog ismi gerçekten önemli sonra değiştirilmiyor, bazen kendi blogu ismim için de acaba daha yaratıcı mı olsaydım diyorum :) Aman iyisi mi en başından güzel kendini yansıtan bir isim üserinde düşünmek :)

  YanıtlaSil
 10. Keşke blog açmadan önce bu yazıyı okusaydım. Neyse artık.

  YanıtlaSil
 11. Bende bloguma isim koyarken çok düşündüm içinde hem ismim olsun hemde blog konuma uygun bir şey istedim şuan tasarım aşamasındayım blog yardımınız çok işime yaradı teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 12. Gerçekten zor bir süreç oluyor ben koydum değiştirdim koydum değiştirdim en son karar kıldım :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. "Her telden hümeyra" yeni isim sanırım:)

   Sil
  2. aynen en son bunda karar kıldım artık:)

   Sil
 13. Bende isim bulmakta zorlanıyorm spor ile ilgili bir hesap olucak spor ve sağlıklı yaşam öneriniz var mı acaba ?

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hıms düşünmek lazım:) Aklıma gelince yazarım.

   Sil
 14. abla bende müzik ,kitap ve film blogu yapmayı düşünüyorum. günlük tavsiye müzikler tavsiye okunması gereken kitaplar , günlük tavsiye filmler ile ilgili olucak ama burda aradığım bişey bulamadım önerilerini bekliyorum teşekkür ederim :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. http://sessiznotlar.wix.com/tavsiyeler/ açtım ben ismide hoşuma gitti benlik bişey tekrardan teşekkür ederim

   Sil
 15. Merhaba :). Ben karışık bir blog açmayı düşünüyorum ancak isim bulmakta zorlanıyorum. Simetrice ismi hoş geldi ama emin olamadım. Karışık blog derken de böyle öneriler vs. şeyler olacak. Onun dışında anılar falan da yazabilirim arada. Ama dediğim gibi isim bulamıyorum. Yardım eder misin lütfen ?

  YanıtlaSil
 16. Hepsi çok güzel ama benimki de güzel :D

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aslında şaka yapmıştım seninkilerin yanından bile geçemez ne yazık ki ama ne yapalım herkesin yeteneği yok :( Nazar değdireceğim seninkilere :D

   Sil
 17. Paylaşımınız aydınlatıcı olmuş.Elinize sağlık
  Farmasi sitemizden, Farmasi kayıt formunu doldurduktan sonra en kısa süre içinde belirtmiş olduğunuz iletişim numaranızdan aranırsınız. Kayıt bilgileriniz alındıktan sonra hemen Farmasi Üyelik işleminiz tamamlanır. Anında sisteme girip sipariş vermeye başlayabilir üye kaydedebilir ve kampanyalarınızı takip edebilirsiniz.

  YanıtlaSil